FC Olt logo
Ştiri » Juniorii A de la FC Olt, debut cu victorie
Juniorii A de la FC Olt, debut cu victorie
Juniorii A de la FC Olt, debut cu victorieJuniorii A de la FC Olt, debut cu victorieJuniorii A de la FC Olt, debut cu victorieEchipa de juniori A de la FC Olt Slatina a debutat, în stagiunea de primăvară, cu o victorie.

Jucătorii pregătiţi de Ionuţ Tache s-au impus, scor 3-0, pe terenul celor de la Şcoala de Fotbal „Gică Popescu” , formaţie situată în partea a doua a clasamentului.

„A fost un meci greu, terenul plin de bălţi, a bătut vântul, oricine se putea impune. A fost mult până ne-am adaptat la teren, am deschis scorul până la pauză, iar în repriza a doua am reuşit să mai marcăm. Băieţii s-au angrenat foarte bine la efort, sunt mulţumit de modul în care au respectat sarcinile de joc”a declarat antrenorul echipei de juniori A a clubului FC Olt Slatina, Ionuţ Tache.

Golurile slătinenilor au fost marcate de Comănescu, Năstăsie şi Florin Marin. Următorul joc pentru jucătorii pregătiţi de Ionuţ Tache se va desfăşura, duminică, pe terenul sintetic din cadrul Stadionului „1 Mai”, în compania celor de la CSU Craiova.

FC Olt: Priseceanu, Creţu, Ciurea, Gherghe, Nica, Comănescu, Cosmin Marin, Tudoroiu, Mincă, Florin Marin, Năstăsie. Au mai jucat: Bărăscu, Dumitrescu, Necşa (junior C - născut 2000).