FC Olt logo
Ştiri » AS Milcov, victorie la scor de maidan cu Viitorul Rusăneşti
AS Milcov, victorie la scor de maidan cu Viitorul Rusăneşti
obţinut o victorie la scor de maidan, în runda a şasea, pe terenul celor de la Viitorul Rusăneşti. Echipa aflată sub comanda lui Ionuţ Tache s-a impus cu 12-1, înregistrând astfel cel mai clar succes din actualul sezon.

Victorie la scor de proporţii pentru AS Milcov. Gruparea pregătită de Ionuţ Tache a făcut instrucţie cu Viitorul Rusăneşti, învingând-o cu scorul de 12-1. Liderul Ligii a IV-a a deschis scorul repede, iar la pauză conducea deja cu 6-0. În actul secund, au mai punctat tot de atâtea ori pe tabelă, obţinând o victorie de o manieră categorică.

Pe lista marcatorilor şi-au trecut numele Cristi Niculescu, cu patru „reuşite”, Dinu, Mădălin Ion şi Ghiţă cu câte o „dublă”, în timp ce Rezeanu şi Gabriel Matei au marcat câte un gol.

„Am fructificat aproape toate ocaziile”

Antrenorul celor de la AS Milcov, Ionuţ Tache, spune că jucătorii săi au arătat mai multă concentrare la finalizare faţă de jocurile precedente.

„A fost terenul bun, am putut pasa, am deschis scorul foarte repede, iar de aici rezultatul categoric. Dacă până acum ratam, acum am fructificat aproape toate ocaziile pe care le-am avut. Avem în continuare probleme de lot, Preda nu este recuperat, dar la jocul următor este posibil să-l folosesc măcar o repriză. De asemenea, Mămăligeanu a suferit în meciul cu Victoria Dobrun o întindere şi nu s-a antrenat”a declarat antrenorul echipei AS Milcov, Ionuţ Tache.

Recolta Stoicăneşti s-a impus, de asemenea, de o manieră categorică în jocul susţinut pe teren propriu cu Oltul Curtişoara, scor 7-2. Runda viitoare, AS Milcov va evolua, pe teren propriu, în compania celor de la Vedea Văleni Nicolae Titulescu, în cadrul unui joc care se anunţă interesant. Meciul este programat, duminică, cu începere de la ora 11.00, pe Stadionul „Metalurgistul”.

AS Milcov: Turianu, Dani Popa, Tudor, Ciurea, Slavu, Dinu, Rezeanu, Rădulescu, Mădălin Ion, Cristi Niculescu, Ghiţă. Au mai evoluat: Râmboiu, Ştefan Matei şi Gabriel Matei.